Кошик
1235 відгуків
Замовляйте завчасно! Термін відправки замовлень 1-3 дні!Каталог товарів

За графіком роботи зараз неробочий час. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (50) 109-74-66
+380 (68) 982-34-72
Полтава, Україна
BerryFruit.com.ua
Залишити відгук

Як правильно посадити Лохину?

Як правильно посадити Лохину?

Грунт для лохини – склад і пропорції

Лохина садова любить легкий кислий грунт. Вона добре росте на торфовищах і піщаних субстратах з перепрілої підстилкою хвойних порід. Для створення такого грунту у себе в саду використовується верхової кислий торф, хвойна підстилка, кора і тирса.

Пропорції приготування субстрату для лохини:

Верхової кислий торф – 5 частин

Хвойна підстилка, кора і тирса – 2 частини

Пісок – 1 частина.

Для підкислення грунту також використовується сірка колоїдна або сірчана кислота, в результаті чого досягається кислотність на рівні Рһ 3,5-4,5.

 

Місце для посадки лохини – важливі моменти

Доступ кисню до кореневої системи – Забезпечується висадкою рослин в заздалегідь підготовлений субстрат на основі верхового кислого торфу. Через нестачу кисню (важкий грунт, заболочування), порушуються процеси дихання і обміну речовин, що веде до загнивання і відмирання коренів.

Достатня освітленість – Лохину краще висаджувати на відкритому сонячному місці, захищеному від холодного північного вітру. Півтінь теж не рекомендується, так як рослина буде менш врожайною та якість плодів значно погіршиться: зменшиться вміст цукрів, знизиться лежкість та ін. Крім того, взимку можливе обмерзання пагонів, оскільки в затінених місцях ріст пагонів чорниці значно подовжується у часі, і вони не завжди встигнуть задерев'яніти.

Рельєф - Не варто розміщувати посадки на низько лежачих місцях. При пізніх весняних заморозках пошкодження рослин буває більш інтенсивним, так як холодне повітря як туман перетікає в ці місця.

Посадочна яма для лохини

Для посадки кущів чорниці готують ями діаметром 40 см і глибиною 25-30 см в які засипають підготовлений заздалегідь кислий торф'яний субстрат. Додатково обладнують дренаж з кори великої фракції (шар 5-10 см) або висаджують кущі на гребінь.
Саджанці лохини висаджують на відстані 0,8 – 1,5 м один від одного.

 

Саджанці Лохини

Кращим посадковим матеріалом для посадки лохини на постійне місце є саджанці з закритою кореневою системою. Для того щоб отримати хороший урожай, рекомендується мати на ділянці кілька сортів. Змішана посадка різних сортів не тільки забезпечує краще зав'язування плодів, але і сприяє більш високій якості ягоди.

 

Висадка саджанців

Перед посадкою горщики з рослинами занурюють в ємність з водою на 10-15 хвилин для насичення кома з корінням водою. Після цього рослини обережно виймають з горщиків і розминають ком руками. Потім перевернути кущ корінням вгору і розрізати кореневий ком хрест-навхрест починаючи з середини кома.

При посадці саджанця лохини слід заглибити на 5-6 см вище рівня грунту в горщику. Кущ лохини помістити в підготовлену перед посадкою лунку, розправити коріння горизантально і засипати підготовленим грунтом, не вносячи добрив. Навколо кущика роблять лунку і поливають. Після цього лунки мульчують тирсою (шаром 5-8 см), щоб зменшити випаровування вологи.


Полив лохини

Після посадки саджанців на постійне місце прикореневу зону підтримують у вологому стані, не допускаючи пересихання. Полив здійснюють або за допомогою дрібнокрапельного дощування, або за допомогою краплинного поливу грунту біля куща. Особливо важливий рясний полив дорослих рослин в липні-серпні. У цей період лохина плодоносить, і одночасно на кущах закладаються квіткові бруньки, що формують урожай наступного року. При нестачі вологи в цей період будуть значні втрати врожаю не тільки в поточному, а й у наступному році.


Мульча для лохини

Для захисту від бур'янів, вирівнювання температури ґрунту, затримання в ній вологи проводять мульчування хвойною підстилкою, а краще всього тирсою або сосновою корою. Рекомендований шар мульчуючого матеріалу 2 – 15 см.

 

Також буде корисно:

Всі супутні товари для вирощування лохини

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner