Як створити газон?
Основні етапи облаштування газону своїми руками
Щоб зробити газон грамотно і порадіти кінцевого результату, потрібно всього лише дотримуватися наступної інструкції:
1. Оцініть ділянку для газону – видаліть пні, сміття, відростки, камені і взагалі все, що може перешкодити роботі. Повністю скосіть на ділянці траву. Знищте кореневу систему трави – це краще робити після того, як вона навесні підросте на 5-10 см, а використовувати в роботі потрібно гербіциди.
2. Перекопуємо весь ділянку на глибину близько 20 див. Розрівнюємо поверхню граблями і оцінюємо його зовнішній вигляд – ніяких коренів стирчати з грунту не має, якщо такі є, то їх потрібно обов'язково видалити.
3. Вносимо добрива – вони будуть підгодовувати газонну траву та сприяти рівномірному зростанню. Ми рекомендуємо універсальне комплексне добриво Мозаїка (азот N19%, фосфор P19%, калій К19%) з розрахунку 25-30 г на сотку. Крім цього, у грунт можна внести органіку – наприклад добре перегнилим гній.
4. Утрамбовуємо підготовлену ділянку. Цей етап ні в якому разі не можна ігнорувати в майбутньому, коли трава на газоні вже набере свою силу, втрамбований грунт буде перешкоджати скупченню вологи. Трамбування здійснюють або ручним катком, або електричним інструментом. Перед цим етапом потрібно ретельно намочити грунт і виждати кілька днів до його практично повного висихання.
5. Посів насіння трави. Здійснюватися повинен в суху і безвітряну погоду. Перед посівом потрібно злегка пройтися по ділянці граблями (грунт трохи розпушиться) і натягнути нитку/мотузку так, щоб площа майбутнього газону була розділена на квадрати зі стороною в 1 метр. Сіяти потрібно поквадратно, кожен із засіяних квадратів покривається шаром землі товщиною 2 см і утрамбовується.
6. Накриваємо ділянку агроволокном. По-перше, цей матеріал захистить насіння трави від птахів. По-друге, молоді паростки газонної трави будуть захищені від прямих променів сонця, перепадів температур і вітрів. Зате через агроволокно можна поливати газон – матеріал відмінно пропускає воду. Через деякий час, коли сходи газонної трави трохи наберуть чинності, можна укриття зняти і оцінити результати своєї праці. Якщо виявлені «лисини», то потрібно буде провести додатковий посів насіння – якраз і знадобляться куплені зайві кілограми.
7. На завершення, звичайно ж потрібно організувати систему поливу. Всі необходжимое (шланги, насадки, дощовики) можна підібрати в розділі Все для поливу (комплектуючі).
На цьому робота по організації газону своїми руками закінчена. Залишиться лише регулярно доглядати за травою, але це напевно принесе тільки задоволення – результат буде радувати і давати привід для гордості.