Весняна обрізка лохини
Плодові чагарники вимагають навесні обов'язкової обрізки
Все більше популярності в наших широтах набирає такий чагарник як лохина високоросла. І не дарма, так як ягоди дуже смачні, корисні, містять багато вітамінів і мінералів, а також сам кущ дуже декоративний і стане прикрасою вашого саду. Вже багато господарів посадили кущі лохини на своїй ділянці, але як же правильно за ними доглядати?
У цій статті ми поговоримо про такий важливий захід для лохини як ОБРІЗКА.
Обрізка лохини проводиться з метою формування куща, захисту куща від хвороб, підвищення врожайності культури і стимулювання розвитку.Є кілька видів обрізки:
- Санітарна обрізка – протягом всього року по мірі необхідності. При такій обрізціі видаляються всі підмерзлі, пошкоджені гілки, або хворі.
- Формувальна обрізка – проводиться з пізньої осені до ранньої весни, коли сік в пагонах зупиняє свій рух. Її мета сформувати правильний скелет куща, який буде запорукою гарного врожаю.
- Омолоджуюча - сприяє омолодженню чагарників, стимулює ріст нових пагонів та підвищення врожайності. Не поспішайте зробити за один раз омолодження кущів. Розділіть роботу хоча б на 2-3 роки (тобто щорічно протягом цього часу видаляйте по одній третині пагонів). Тоді в кущі будуть гілки не одного, а двох-трьох віків.
Весняна обрізка лохини проводиться до появи перших бруньок, коли сокорух ще не почалася, краще робити це навесні.
Як правильно проводити таку обрізку дивіться за посиланням у відео:
Після обрізки необхідно внести добрива і замульчувати кущі чорниці хвойним опадом, корою або товстим шаром торфу. І на цьому весняний догляд за лохиною можна вважати закінченим. Тепер необхідно регулярно поливати і чекати врожаю смачних ягід!