Кошик
1258 відгуків
Замовляйте завчасно! Термін відправки замовлень 1-3 дні!Каталог товарів
+380 (50) 109-74-66
+380 (68) 982-34-72
Полтава, Україна
BerryFruit.com.ua
Залишити відгук

Захист полуниці від хвороб і шкідників

Захист полуниці від хвороб і шкідників

Полуниця - одна з найулюбленіших і найпоширеніших ягідних культур на присадибних ділянках. Її вирощують для споживання у свіжому вигляді, для переробки на джеми, желе тощо

 

 

 

Основні хвороби

Сіра гниль

Найбільш шкідлива хвороба полуниці, вражає листя, бутони, квіти, ягоди. На листках по краях з'являються великі темно-сірі і бурі плями, квітконоси і зав'язь теж покриваються плямами, пізніше засихають. Уражені ягоди стають м'якими, втрачають смак і запах, покриваються сірим пухнастим нальотом. Основна небезпека від хвороби - токсини, які гриб виділяє в ягоди, після чого вони стають непридатними для споживання і переробки. Застосування препаратів: Світч на початку і в кінці цвітіння.

 

Борошниста роса
Хвороба одночасно вражає листя, вуса, ягоди. Лист перестає рости, грубіє, закручується вниз. Під час цвітіння процес запилення відбувається слабо або взагалі не відбувається. Ягоди виростають деформовані, з неприємним смаком. Застосування препаратів: профілактично Топаз, Світч, Хорус.

 

Бура і біла плямистість, іржа

Хвороба найбільше шкодить листю. При сильному розвитку відмирає половина листя.

Хвороба вражає генеративні органи (квітконоси, плодоніжки, чашолистки) і листя. На листках з'являються маленькі бурі або пурпурові плями, центр плями білий. Застосування препаратів: профілактично Світч, Хорус. видалення старих листків.

Основні шкідники суниці

Хрущ травневий
Найбільшої шкоди завдають личинки, які обгризають коріння плодових ягідних культур, особливо полуниці, малини, аґрусу. Личинки першого року живляться перегноєм грунту, далі - корінням різних рослин. Для захисту застосовують препарат Актара ґрунтовим методом: при посадці - базікало (два пакети по 6 г розчинити у воді і додати по 0,7-0,8 кг перегною та глини до утворення сметано подібної консистенції, перед висаджуванням кореневу систему занурюють у суміш), після збирання врожаю - методом поливу 0,2-процентним розчином з розрахунку 30-40 мл / рослину.
Малиново-полуничний довгоносик
Шкодить полуниці у всіх зонах вирощування, а також малині. Навесні харчуються листям, живцями, бутонами полуниці, виїдаючи в них пиляки. Самка відкладає яйця в бутони, підгризаючи цветоножку, внаслідок чого бутон засихає і обпадає на грунт. Застосування препаратів: Актеллік до цвітіння.

 

Павутинний кліщ
Перші ознаки ураження з'являються на верхній стороні листа у вигляді безлічі дрібних світлих крапок. Пізніше уражені рослини (спочатку листя, а потім і вся рослина) кліщі огортають тоненькою павутиною, рослини буріють і засихають. Застосування препаратів: Актеллік, Вертимек до цвітіння та після збирання врожаю.
Суничний кліщ
Живиться соком молодих листків. Починає шкодити з початку відростання розетки. Пошкоджене листя деформується, набуває жовтувато-масляного відтінку. Сильно уражені рослини стають карликовими. Застосування препаратів: Вертимек на початку відростання розетки і після збору врожаю.

Захист від бур'янів з полуниці

Для знищення однорічних та багаторічних злакових бур'янів після збирання врожаю застосовують гербіцид Фюзілад Форте.

Перед закладанням нової плантації для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують Ураган Форте.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner